Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Kuria.jpg

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

unnamed.jpg

Prezentujemy elektroniczne wydanie kolejnego numeru naszej kleryckiej gazety "Nasze Życie". Poświęcony jest on tematowi przyjaźni. Czym jest przyjaźń? Jak ją budować? Jak zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem? Na te pytania odpowiadają autorzy artykułów, czyli klerycy.


Gazetę pożna przeczytać tutaj: http://www.seminarium.czest.pl/pliki/12/


Ze wstępniaka:

Przyjaźń to jedno z najpiękniejszych doświadczeń w życiu człowieka. To właśnie przyjaźni poświęcamy najnowszy numer "Naszego Życia". "Kto znalazł przyjaciela, skarb znalazł" – przeczytamy w Księdze Syracha. Skarbem jest ktoś, przy kim czujemy się przyjęci tacy, jacy jesteśmy. W obecności przyjaciela nie musimy ukrywać naszych słabości. Możemy powiedzieć, co leży nam na sercu. Razem z przyjacielem radujemy się i płaczemy. Przy nim w końcu odkrywamy swoją wartość i głęboką przyjemność z życia. Do odnalezienia tego skarbu jest powołany każdy z nas. Bóg nas stworzył przecież do tworzenia relacji. I to nie byle jakich relacji. Nie wystarczy mieć kogoś w znajomych na Facebooku. Potrzeba czegoś więcej. Co może zaspokoić nasz prawdziwe pragnienia? Polecam artykuł prefekta alumnów, ks. dr. Adama Fogelmana.

O przyjaźni pisało już wielu wybitnych twórców kultury. Nie sposób nie wymienić tutaj autora "Małego Księcia". Czytając tekst dk. Dawida Kowalewskiego, który odwołuje się do tego niezwykłego dzieła, możemy udać się w literacką podróż w celu odkrycia, na czym polega przyjaźń. To odkrycie może nas doprowadzić do czegoś jeszcze głębszego. Do dostrzeżenia najlepszego przyjaciela w Jezusie. On sam nazywa nas przyjaciółmi. Kleryk Zbigniew Wojtysek w swoim artykule w przystępny sposób pisze o tym, jak można zaprzyjaźnić się z Bogiem.

Zachęcam też do poznania kleryków roku pierwszego, którzy prezentują się na s. 18-19. Kontynuujemy też nasze stałe rubryki, a wśród nich strony "Tylko dla ministrantów". Pamiętajcie, że tylko oni mogą je czytać ;). I nie zapomnijcie o krzyżówce z nagrodami.

 

kl. Wojciech Biś,

redaktor naczelny