Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Kuria.jpg

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

unnamed.jpg

Co dobrego w naszym życiu? Pewnie u każdego z nas coś dobrego się znajdzie czy to u młodszego, czy starszego. Jedni cieszą się z zakończenia kwarantanny, inni że znów wrócili do szkoły po zdalnym nauczaniu, jeszcze inni - że po dłuższym czasie znów spotkali się z przyjaciółmi. Znajdą się też pewnie tacy, do których ktoś po prostu wyciągnął pomocną dłoń. Tyle dobra w na szym życiu choć czasem go nie zauważamy.

A co dobrego w Naszym Zyciu, które oddaje my w ręce Czytelników? Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w Nim interesujące, wartościowe treści. Pragniemy, by lektura naszych artykułów włączyła Czytelników w to, czym na co dzień żyją klerycy naszego Seminarium. To zaproszenie do dzielenia naszych doświadczeń i przeżyć rozpoczynamy wdzięcznym wspomnieniem wyjątkowego kapłana zmarłego 12 grudnia 2021 r. Arcybiskupa Seniora Stanisława Nowaka. Umarł biskup, ale nie umarł Kościół tak pocieszał nas bp Andrzej Przybylski podczas Mszy Świętej żałobnej. Idąc za tą myślą, pochylamy się więc nad tym, czym dzisiaj żyje Kościół a żyje Synodem o synodalności. Z tej okazji proponujemy Czytelnikom nie tylko rozważania na jego temat, ale też kilka synodalnych głosów, w które z pewnością warto się wczytać. Oprócz tego Czytelnicy znajdą w naszej gazecie relacje z wydarzeń, jakie przeżywaliśmy ostatnimi czasy w Semi narium. Nie zabraknie też rozważań z dzie dziny duchowej.

Zatem zapraszamy! Niech Was ucieszy Nasze życie, niech Was ucieszą wieści od kleryków, czyli tych braci, którzy w przyszłości mają być dla Was każdego dnia.

 

 

Udostępniamy wam najnowszy numer "Naszego Życia". Dostępny do czytania, jak również pobierania pod poniższym linkiem:

KLIKNIJ TUTAJ!