Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Kuria.jpg

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

unnamed.jpg

Życie jest przygodą - to temat najnowszego, wakacyjnego wydania "Naszego Życia", czyli gazety tworzonej przez kleryków seminarium w Częstochowie. Zapraszmy do lektury pisma w wersji elektronicznej.


Gazetę można przeczytać tutaj:"Nasze Życie", nr 17 (2017)Ze wstępniaka:

"Życie to nie problem do rozwiązania, ale przygoda do przeżycia" – słowa Johna Eldredge’a stanowią motto obecnego wydania naszej gazety. Tak właśnie trzeba patrzeć na swoje życie. Jest ono wielkim darem od Pana Boga. Trzeba go wykorzystać! Trzeba brać z życia pełnymi garściami! Kochać, przyjaźnić się, spełniać marzenia, podejmować odważne decyzje, realizować swoje pasje, odrywać najgłębsze pragnienia i iść za nimi. Tego nam trzeba. Nie chować się przed życiem, ale schować lęk przed życiem. To jest nasze powołanie. Przeżywać głęboką radość z życia! Trochę szaleństwa też się tutaj przyda.

Sam Bóg pragnie, abyśmy żyli w pełni. On jest miłośnikiem życia i hojnie obdarza nas swoimi darami. Pisze o tym ks. Łukasz Dyktyński, ojciec duchowny kleryków. Przeczytajcie o tym, jak możemy się rozwijać i walczyć oraz dlaczego to, co najlepsze, jest dopiero przed nami. Zachęcam też do zapoznania się z wywiadem z bp. Andrzejem Przybylskim. Opowiada on o swoim życiu z wielką wdzięcznością. Wspomina m.in. czas rozeznawania swojego powołania oraz okres pracy ze studentami. Natomiast o tym, że powołanie do małżeństwa i kapłaństwa jest niezwykłą przygodą, zaświadczają p. Agnieszka Grudzieńska i ks. Andrzej Witek. Przeczytajcie ich świadectwa na s. 26.

Tradycyjnie już w przedwakacyjnym numerze "Naszego Życia" prezentujemy nowo wyświęconych diakonów i prezbiterów. I nie omińcie krzyżówki na ostatniej stronie! Nagrody czekają!

Udanych wakacji, pełnych przygód i radości!

 

dk. Wojciech Biś

Zapraszamy także do obejrzenia filmu związanego z artykułem na str. 11: