Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Kuria.jpg

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

unnamed.jpg

W niedzielę 19 lutego klerycy naszego seminarium powędrowali do parafii naszej archidiecezji w ramach Niedzieli Seminaryjnej. Ja wraz z dk. Adrianem oraz kl. Marcinem z V roku udałem się do parafii Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Wierzchowisku. Było to moje pierwsze, a zarazem wyjątkowe już od samego początku doświadczenie uczestnictwa w takim wydarzeniu. Mogłem podzielić się z ludźmi tym, w jaki sposób Bóg skierował mnie na drogę powołania do kapłaństwa.

W czasie każdej Eucharystii dk. Adrian mówił kazanie o różnych sposobach realizacji życiowego powołania. Po mszach dzieliliśmy się w ramach spotkań z młodzieżą tym, czym jest dla nas powołanie oraz jak wygląda codzienne życie w seminarium. Cieszyłem się z miłego i ciepłego przyjęcia, zarówno ze strony ks. proboszcza, jak i parafian, którzy słuchali naszych świadectw z ogromnym zaciekawieniem.

Myślę, że takie nasze wyjazdy na parafie są bardzo potrzebne, aby ludzie mogli się dowiedzieć, jak wygląda rzeczywistość seminaryjnego życia. Możemy wtedy ukazywać, iż realizacja powołania ma różne formy, a jedną z nich jest właśnie droga prowadząca do kapłaństwa. Ten czas spędzony na parafiach pomaga także nam, przygotowującym się do pracy służby duszpasterskiej. Doświadczyłem osobiście, jakie wymagania są stawiane nam przez ludzi. Oczekują oni dobrych, gorliwych i odważnych kapłanów, którzy będą pamiętać, że wszyscy budujemy Kościół i wszyscy za ten Kościół jesteśmy odpowiedzialni.

kl. Bartosz Polak, rok I