Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Kuria.jpg

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

unnamed.jpg

Uff… już wakacje! Po zmaganiach związanych z egzaminami rozpoczynamy czas odpoczynku oraz praktyk wakacyjnych. Tradycyjnie też w tym czasie wydajemy kolejny numer kleryckiego pisma "Nasze Życie". Temat aktualnego wydania brzmi: Młodzi w centrum Kościoła. Zapraszamy do lektury naszej gazety w wersji elektronicznej.


Wstępniak:

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie są dla nas, Polaków, wydarzeniem bez wątpienia wyjątkowym. Ostatnie takie spotkanie w naszej ojczyźnie miało miejsce 25 lat temu. Kiedy będzie kolejne? Na pewno za spory kawał czasu. Rok 2016 jest dla nas zatem czasem szczególnym. Tym bardziej, jeśli jesteśmy młodzi. Sam Chrystus kieruje do nas zaproszenie do udziału w tym wielkim święcie młodych. Czy to w swojej parafii, czy w swoim regionie, czy też w centralnych uroczystościach w Krakowie – możemy dołączyć do wspólnoty młodzieży z całego świata, którą łączy wiara w Boga.

Aktualny numer "Naszego Życia" poświęcamy nie komu innemu jak właśnie młodzieży. Ona w tym czasie jest w centrum zainteresowania Kościoła. W Kościele młodzi mogą odnaleźć to, czego nie jest w stanie dać im nikt inny. O tym w swoim artykule pisze ks. Grzegorz Szumera, rektor naszego seminarium. Piszemy także w ogóle o idei ŚDM. Jeśli jeszcze nie wiesz, kto wpadł na pomysł organizacji takich spotkań albo co to są Dni w Diecezji, to koniecznie przeczytaj artykuł na stronie 8. Warto też spojrzeć na to wydarzenie od strony jego współorganizatorów. Polecam lekturę wywiadu z wolontariuszkami ŚDM.

Ponadto w "Naszym Życiu" piszemy o powołaniu, naszych pasjach i kulturze. Nowością są strony zatytułowane "Tylko dla ministrantów!". A na końcu krzyżówka z nagrodami.

Miłej lektury i do zobaczenia na Światowych Dniach Młodzieży!

 

kl. Wojciech Biś,

redaktor naszelny

 

Gazeta jest dostępna tutaj: http://www.seminarium.czest.pl/pliki/11/NŻ_lato_2016.html