Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Kuria.jpg

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

unnamed.jpg

Nasi zawodnicy spisali się na medal! W ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych drużyna naszego seminarium pokonała we własnej hali reprezentację WSD Świdnica. Dzięki temu we wspaniałym stylu (nie przegrali żadnego meczu) awansowali z pierwszego miejsca w grupie  do finału mistrzostw.

Występ naszych braci był pięknym widowiskiem. Drużyna WSD Częstochowa była nie do pokonania, dlatego już po trzech setach mogliśmy cieszyć się zwycięstwem. W meczu brała udział 9-osobowa reprezentacja naszego seminarium w składzie: Kamil Jurczyk, Krzysztof Kiepura, Marcin Kipigroch, Dawid Kowalewski, Dariusz Masztalerski, Bartosz Polak, Michał Sokalski, Rafał Środa i Dariusz Żydoń (c). Trenerem reprezentacji jest nasz wuefista, p. Janusz Haszcz.

Piątkowy mecz nie byłby taki sam, gdyby nie bracia, którzy gitarą, bębnami i mikrofonem rozgrzewali atmosferę na trybunach. Kibice nie dość, że mogli oglądać wspaniały występ swoich kolegów, to na dodatek doskonale się bawili, zagrzewając ich do walki przy dźwiękach muzyki. Mecz oglądał również rektor naszego seminarium – ks. Andrzej Przybylski, który po meczu dziękował zawodnikom i gratulował zwycięzcom.

Finały mistrzostw odbędą się 11 maja w Radomiu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z meczu pomiędzy WSD Częstochowa, a WSD Świdnica.


 


Tekst i film: kl. Krzysztof Gryz